Догляд за фурнітурою. Догляд за гумовими ущільнювачами

Догляд за фурнітурою. Догляд за гумовими ущільнювачами

Віконні конструкції з дерева не вимагають значних витрат часу і коштів для забезпечення догляду.Основним завданням є захист віконного блоку після монтажу на весь період проведення ремонтно-будівельних робіт і збереження його первісного зовнішнього вигляду. В процесі монтажу виріб може бути упаковано в поліетиленову плівку з однієї (внутрішньої) або двох сторін спеціальним чином, без контакту з лицьовими поверхнями дерев'яного профілю. Рекомендується зберегти зазначену упаковку до останніх етапів фінішної обробки укосів (зовнішніх або внутрішніх).

Установка євровікна і обробка отвору

Перед фінішної шпаклівкою укосу в місці примикання до віконного блоку демонтаж захисної поліетиленової плівки виконується наступним чином:

 •  потягнути всередину поліетиленову плівку і одночасно підрізати її гострим ножем без пошкоджень дерев'яного профілю;
 • захистити поверхню дерев'яного бруска в місці примикання укосу паперової (малярської) самоклеящейся стрічкою (рекомендується купувати в магазині, заводського виробництва);
 • провести фінішну шпаклівку місця примикання укосу до віконного блоку. Малярська стрічка повинна бути видалена з поверхні вікна не пізніше, ніж через 2 дні з зовнішньої сторони (особливо в літній час) і через 10 днів з внутрішньої сторони. У разі великого часового проміжку між шпаклюванням укосів і фінішної фарбуванням рекомендується видалити малярську стрічку, а при необхідності наклеїти знову.

Догляд за дерев'яним вікном

В результаті несвоєчасного видалення малярської стрічки її клейова основа міцно зчіплюється з поверхнею акрилового оздоблювального лаку і процес видалення захисної стрічки стає вкрай трудомістким, часто вимагає додаткових витрат пов'язаних з роботою фахівця фірми-виробника продукції. При проведенні в приміщенні зварювальних робіт або робіт з використанням відрізний машинки («болгарки») вироби повинні бути надійно захищені від попадання розпечених частинок металу на поверхню скла і дерев'яного профілю.

Для підтримки правильного функціонування виробів необхідно регулярно один раз на рік проводити періодичне обслуговування віконних конструкцій. До періодичного обслуговування виробів відноситься:

 • мастило рухомих елементів фурнітури;
 • смазка подвижных элементов фурнитуры;
 • перевірка та очищення гумового ущільнення;
 • огляд кріпильних елементів;
 • обробка зовнішніх площин дерев'яних профілів.

За склопакетом не потрібно ніякого спеціального догляду, за винятком захисту його від будь-яких механічних впливів, здатних порушити його герметичність.

Догляд за дерев'яними профілями

Дерев'яні профілі віконного блоку оброблені високоякісним водорозчинним лаком для зовнішніх робіт виробництва Німеччини. Оздоблювальний лак утворює пластичне декоративне покриття, яке виконує наступні функції:

 • захист деревини від дощової вологи;
 • захист деревини від сонячних променів (ультрафіолету);
 • пластична робота покриття в умовах незначної зміни геометрії дерев'яних профілів, пов'язаного з перепадами параметрів температури і вологості (зовні і всередині приміщення);
 • декоративна функція (колір, різні варіанти обробки).

Не допускається потрапляння на дерев'яні профілі штукатурних розчинів, будь-якого складу, шпаклівки, фарби зважаючи на можливе утворення темних плям і пошкодження покриття в процесі видалення зазначених складів. Для віконних блоків, виготовлених з пористих порід деревини: дуб, червоне дерево (Меранті) потрібно також, ретельна захист від будівельного пилу протягом усього часу виконання ремонтних робіт.

Обслуговування профілю з євробрусу

Обслуговування віконних профілів з дерева слід проводити з використанням спеціального комплексу по догляду за вікнами.

У комплекс входять рідина для очищення (миття) профілів (в залежності від забрудненості застосовується в нерозбавленому вигляді або розбавляється на 50%)і захисна поліроль на основі натурального воску для обробки зовнішніх поверхонь вікна, яка покращує водовідштовхувальні функції покриття і заповнює мікропошкодження (наприклад,вплив граду, пилових бур і т.д.).

Догляд за фурнітурою

Всі елементи фурнітури слід охороняти від забруднення. Для збільшення терміну її використання і збереження бездоганного зовнішнього вигляду не менше одного разу на рік змащувати всі рушійні складові частини маслом не містить смол і кислот (наприклад, технічним вазеліном або машинним маслом). Не допускається застосування чистячих засобів, що порушують антикорозійне покриття фурнітури.

Догляд за гумовими ущільнювачами

Ущільнювачі виготовлені з сучасного матеріалу, який, тим не менш, схильний до природного старіння. Для збереження його еластичності необхідно один раз на рік очищати гумове ущільнення від бруду і протирати спеціальними засобами, при цьому використовуйте для обробки добре вбирає тканину. Після цього ущільнення залишаться еластичними і водовідштовхувальними. Гумові ущільнювачі не повинні стикатися з концентрованими миючими засобами або олійними субстанціями.Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!